Merimbula Tennis Club

2018 Senior Results

Merimbula Senior Tournament Results 2018
Mens 40-45 Singles Winner Doug Skipper
Mens 40-45 Singles Runner-up Sean Pillay
Mens 50-55 Singles Winner Michael Vickery
Mens 50-55 Singles Runner-up Steve Vogt
Mens 60 Singles Winner Ian Grose
Mens 60 Singles Runner-up Vaughan Smith
Mens 65 Singles Winner Graham Wurtz
Mens 65 Singles Runner-up Dennis Love
Mens 70-75 Singles Winner Phil Higgs
Mens 70-75 Singles Runner-up Pat Moloney
Ladies 40-70 Singles Winner Donna Davis
Ladies 40-70 Singles Runner-up Leonie  Ainsworth
Mens 45-55 Doubles Winner Mark Jorgensen
Mens 45-55 Doubles Winner Dennis Love
Mens 45-55 Doubles Runner-up Ian Grose
Mens 45-55 Doubles Runner-up Ron Walker
Mens 65-75 Doubles Winner Phil Higgs
Mens 65-75 Doubles Winner Pat Moloney
Mens 65-75 Doubles Runner-up Neil Mitchell
Mens 65-75 Doubles Runner-up Graham Wurtz
Ladies 45-55 Doubles Winner Leonie Ainsworth
Ladies 45-55 Doubles Winner May Howard
Ladies 45-55 Doubles Runner-up Kim Cahill
Ladies 45-55 Doubles Runner-up Pauline Downes
Ladies 65-75 Doubles Winner Jenny Grose
Ladies 65-75 Doubles Winner Denise Martin
Ladies 65-75 Doubles Runner-up Heather McKay
Ladies 65-75 Doubles Runner-up Nancy Lane
Mens 40-50 Doubles Winner Ian Grose
Mens 40-50 Doubles Winner Ron Walker
Mens 40-50 Doubles Runner-up Paul Gilles
Mens 40-50 Doubles Runner-up Steve Vogt
Mens 60 Doubles Winner Ken Reid
Mens 60 Doubles Winner Ross Graetz
Mens 60 Doubles Runner-up Bill Sale
Mens 60 Doubles Runner-up Vaughan Smith
Mens 70 Doubles Winner John Greenup
Mens 70 Doubles Winner Graham Wurtz
Mens 70 Doubles Runner-up Phil Higgs
Mens 70 Doubles Runner-up Pat Moloney
Ladies 50-60 Doubles Winner Heather McKay
Ladies 50-60 Doubles Winner Sue Willis
Ladies 50-60 Doubles Runner-up Dot Green
Ladies 50-60 Doubles Runner-up May Howard
Ladies 70 Doubles Winner Jenny Grose
Ladies 70 Doubles Winner Denise Martin
Ladies 70 Doubles Runner-up Daphne Kennedy
Ladies 70 Doubles Runner-up Marilyn Walter
Mens 100-110 Combined Winner Cameron Schulz
Mens 100-110 Combined Winner Mick Shiels
Mens 100-110 Combined Runner-up Ian Grose
Mens 100-110 Combined Runner-up Ron Walker
Mens 120 Combined Winner Mark Jorgensen
Mens 120 Combined Winner Dennis Love
Mens 120 Combined Runner-up Colin Mackay
Mens 120 Combined Runner-up Vaughan Smith
Mens 130 Combined Winner Neil Mitchell
Mens 130 Combined Winner Steve Smith
Mens 130 Combined Runner-up John Coleman
Mens 130 Combined Runner-up Mark Koehler
Mens 140 Combined Winner Phil Higgs
Mens 140 Combined Winner Pat Moloney
Mens 140 Combined Runner-up John Greenup
Mens 140 Combined Runner-up Graham Wurtz
Mens 150 Combined Winner Barrie Arnold
Mens 150 Combined Winner Roy Scholz
Mens 150 Combined Runner-up Malcolm McClune
Mens 150 Combined Runner-up Keith Murdock
Ladies 100-110 Combined Winner Kim Cahill
Ladies 100-110 Combined Winner Pauline Downes
Ladies 100-110 Combined Runner-up Bev Roberts
Ladies 100-110 Combined Runner-up Sue Willis
Ladies 120 Combined Winner May Howard
Ladies 120 Combined Winner Leonie Southwell
Ladies 120 Combined Runner-up Lillian Britt
Ladies 120 Combined Runner-up Helen Coleman
Ladies 130 Combined Winner Robyn Castle
Ladies 130 Combined Winner Sue Roche
Ladies 130 Combined Runner-up Daphne Kennedy
Ladies 130 Combined Runner-up Betty Smith
Mixed 80-110 Doubles Winner Noony McNamara
Mixed 80-110 Doubles Winner Sue Roche
Mixed 80-110 Doubles Runner-up Phil Bryant
Mixed 80-110 Doubles Runner-up Daphne Kennedy
Mixed 120 Doubles Winner Ian Grose
Mixed 120 Doubles Winner Denise Martin
Mixed 120 Doubles Runner-up Tim Harris
Mixed 120 Doubles Runner-up Betty Smith
Mixed 130 Doubles Winner Phil Higgs
Mixed 130 Doubles Winner Heather McKay
Mixed 130 Doubles Runner-up Dennis Love
Mixed 130 Doubles Runner-up Robyn Castle
Mixed 140 Doubles Winner Don Masters
Mixed 140 Doubles Winner Rosa Cotta
Mixed 140 Doubles Runner-up Keiron Hampson
Mixed 140 Doubles Runner-up Lillian Britt