Nathalia Lawn Tennis Club

2019 Easter Entries Received

ENTRIES CLOSE AS THEY FILL – ROUND ROBIN ENTRIES WITH PAYMENT MAY BE ACCEPTED UP TO THE DAY BEFORE PLAY 

 

Black = Entries received with payment
Orange = Entries received without payment
Red = EVENT CLOSED

Note: Priority will be given to later entries with payment.
Entries may be taken for events that are full, and names will be added as ’emergencies’.

Pay by direct deposit to:
Account Name: Nathalia Tennis Club Inc.
BSB: 633-000
Account Number: 110021664
Reference: Your surname and initial (eg Smith J.)

 

FRIDAY APRIL 19th  2019

Event No:1    MEN’S OPEN SINGLES
1.  Bruce Saunders

 Event No:2    WOMEN’S OPEN SINGLES
1.

Event No:3    MEN’S OPEN DOUBLES
1.

Event No:4    WOMEN’S OPEN DOUBLES
1.

FRIDAY APRIL 19th  2019

Event No:5    BOY’S 10 YEARS & UNDER SINGLES
1.

Event No:6    GIRL’S 10 YEARS & UNDER SINGLES
1.

Event No:7    BOY’S 12 YEARS & UNDER SINGLES
1.

Event No:8    GIRL’S 12 YEARS & UNDER SINGLES
1.

Event No:9    BOY’S 14 YEARS & UNDER SINGLES
1.  Lachie Bosomworth

Event No:10    GIRL’S 14 YEARS & UNDER SINGLES
1.  

Event No:11    BOY’S 16 YEARS & UNDER SINGLES
1.  Aaron McAlpine

Event No:12    GIRL’S 16 YEARS & UNDER SINGLES
1.

SATURDAY APRIL 20th  2019

Event No:13    MEN’S DOUBLES A GRADE
1.

Event No:14   MEN’S DOUBLES B GRADE
1. Greg Edwards – Partner Required

Event No:15   MEN’S DOUBLES C GRADE
1.

Event No:16   MEN’S DOUBLES C SOCIAL
1.  Lachie Bosomworth – Colin Bosomworth
2.  Cameron McAlpine – Leigh McAlpine

Event No:17   WOMEN’S DOUBLES A GRADE
1.

Event No:18  WOMEN’S DOUBLES A GRADE
1.

 Event No:19   WOMEN’S DOUBLES C GRADE
1.  Vicki Winter – Maura Conroy
2.  Amm-Maree Bosomworth – Michelle McCracken

Event No:20  WOMEN’S DOUBLES C SOCIAL
1.  Ashley Michailaros – Robyn Ackland
2.  Meaghan Bosaid – Sharon Burns

SUNDAY APRIL 21st  2019

Limo’s Home Hardware

Mixed Doubles Day

Event No:21    MIXED DOUBLES A GRADE
1.

Event No: 22  MIXED DOUBLES B GRADE
1.

Event No:23   MIXED DOUBLES C GRADE
1.  Jill Edwards – Greg Edwards
2.  Vicki Winter – Rob Millard
3.  Ann-Maree Bosomworth – Lachie Bosomworth

Event No:24   MIXED DOUBLES C SOCIAL
1.  Tahnee Millard – Andrew Dana

Event No:25   MIXED DOUBLES 12 Years & Under
1.

Event No:26   MIXED DOUBLES 14 Years & Under
1.

MONDAY APRIL 22nd  2019

Event No:27    MEN’S A GRADE SINGLES
1.  Bruce Saunders

Event No:28   MEN’S B GRADE SINGLES
1.  Greg Edwards

Event No:29   MEN’S C GRADE SINGLES
1.  Leigh McAlpine

Event No:30   MEN’S VETERAN (40 and over) SINGLES
1.

Event No:31   WOMEN’S A GRADE SINGLES
1.

Event No:32   WOMEN’S B GRADE SINGLES
1.

Event No:33   WOMEN’S C GRADE SINGLES
1.

Event No:34    BOY’S 12 YEARS & UNDER DOUBLES
1.  Loukas Michailaros – Partner Required

Event No:35   GIRL’S 12 YEARS & UNDER DOUBLES
1.

Event No:36   BOY’S 14 YEARS & UNDER DOUBLES
1.
Event No:37   GIRL’S 14 YEARS & UNDER DOUBLES
1.

Event No:38  BOY’S 16 YEARS & UNDER DOUBLES
1.
Event No:39   GIRL’S 16 YEARS & UNDER DOUBLES
1.