Mudgee District Tennis Club

Club Champions Juniors

Junior Doubles

Year Age Boys Doubles Girls Doubles Mixed Doubles
1984 U/12 H.Baskerville – L.Sibley H.Baskerville – B.Stubbs
1985 U/14
U/16 H.Baskerville – L.Sibley H.Baskerville – D.Riley
1986 U/12 P.Connell – B.Woods
U/14 P.Connell – B.Woods
1987 U/14 P.Connell – A.Seis
U/16 W. Newman – N.Falk W.Newman – L.Keightley
U/18 G.Menchin – A.Seis A.Dennis – G.Dennis
1988 U/14 B.Stubbs – T.Bennett
U/16
U/18 G.Menchin – M.Connell
1989 U/14 A.Davis – D.Riley A.Davis – B.Crooks
U/16 P.Connell – D.Riley A.Seis – K.Swords
U/18 P.Connell – B.Wallis J.Dennis – M.Connell M.Connell – A.Seis
1990 U/14 A.Davis – D.Riley
U/16 P.Connell – A.Davis A.Davis – B.Crooks
U/18 P.Connell – B.Crooks
1991 U/12 P.Clark – P.Keipert J.Crooks – E.Crooks E.Crooks – P.Clark
U/14 J.Leven – A.Headley T.Belling – N.Maxwell A.Channon – E.Channon
U/16 D.Geddes – M.Whitehall B.Crooks – G.Westaway B.Headley – G.Westaway
U/18 A.Seis – P.Connell
1994 U/12 A.Burns – R.Flynn
U/14 J.Leven – S.Morrissey
U/16
1995 U/12 A.Bryant – S.Bailey
U/14 S.Bailey – A.Bryant M.May – J.Ryan
U/18 P.Clark – P.Keipert M.May – N.Riley K.Whybrow – E.Thomas
1997 U/10
U/12 J.Young – T.Flynn
U/14
1998 U/10 C.Bourke – N.Roberts
U/12 S.McKendry – R.Barker
U/14
U/16
2000 U/10
U/12
U/14
2001 U/10
U/12
U/14
2002 U/10
U/12
U/14
2003 U/12
U/14
2005 U/8 J.Crittle – T.Crittle E.O’Connor – S.Cook
U/10 H.Ottley – H.Berridge Z.Butler – G.Johnson
U/12 C.Loughnan – N.Chapman C.Wilton – K.Johnson
U/14 J.Suttor – J.Drummond R.Smith – E.Crittle
U/16 J.Polak – A.Lowe E.Loughnan – C.Crittle
2007 U/12 S.Frederick – N.Sharp
U/14 D.Lee – M.Burgess
U/16
2017  Open’s T. Collins-W.Wiseman I.Kearins – A.Kearins W.Wiseman – T. Cox
 Div. 2 G. Mills – J.W.Meers

Junior Singles

Year Age Boys Girls 
1984 U/12 H.Baskerville
1985 U/14 J.Dennis
U/16 H.Baskerville
1986 U/12
U/14
1987 U/14 P.Connell K.Riley
U/16 W.Newman J.Dennis
U/18 M.Barnett
1988 U/14 P.Connell T.Bennett
U/16 D.Rayner J.Dennis
U/18 G.Menchin L.Keightley
1989 U/14 A.Davis B.Crooks
U/16 Anthony Seis K.Swords
U/18 D.Rayner J.Dennis
1990 U/14 A.Davis
U/16 P.Connell B.Crooks
U/18 Alan Seis K.Swords
1991 U/12 J.Leven E.Crooks
U/14 A.Channon B.Crooks
U/16 C.Haplin B.Crooks
U/18 Anthony Seis
1994 U/12 A.Burns
U/14 J.Leven M.May
U/16 J.Leven S.Gordon
1995 U/12 S.Bailey
U/14 A.Spruce
U/18 I.Thomas M.May
1997 U/10 M.Flynn
U/12 S.Bailey
U/14 A.Bryant
1998 U/10 A.Stott
U/12 M.Williamson
U/14 S.Bailey
U/16 J.Smith
2000 U/10 J.Polak R.Hurn
U/12 M.Binks J.Williamson
U/14 M.Williamson
2001 U/10 D.Berridge
U/12 M.Binks A.Johnson
U/14 T.Bray J.Hanks
2002 U/10 D.Berridge
U/12 D.Stewart
U/14 M.Binks
2003 U/12 D.Berridge
U/14 J.Polak
2005 U/8 J.Crittle E.O’Connor
U/10 S.Fredericks Z.Butler
U/12 N.Chapman L.Kelly
U/14 S.McGuigan R.Smith
U/16 J.Polak A.Johnson
2007 U/12 N.Sharp R.Sharp
U/14 N.Chapman Z.Butler
U/16 D.Dwyer
2016 Open’s J.F.Meers C.Roberts
Div. 2 S.Coburn L.Murphy
2017 Open’s J.F.Meers C. Roberts
Div.2 G . Mills