Great Southern Tennis Association

Juniors Division 3

Junior Division 3 Dale Woodroofe Memorial Shield

2014  MYPONGA GOLD
Jake Donahue Kain Spinks
Charlie Donahue Riley Hill
2013 No Competition
2012 BACK VALLEY
Josh Marshall Tim Taggart
Jack Crispin Marcus Lippett
Lisa Morden
2011 MOUNT COMPASS
Harrison Collins William Zimmermann
Mark Pethepbridge Annabel Bowles
2010 NORMANVILLE
Daniel Cracknell Angus Jensen
Jack Shephard Jacab Gonzales
Josh Shute
2009 NORMANVILLE
Matthew Spilsbury Daniel Cracknell
Sam Burton Sam Noack
2008 GOOLWA WHITE
Rachel Searle Hugh Stanley
Nathan Munro Morgan Stanley
2007 HINDMARSH VALLEY
Michael Thorn Jack Scudds
Tom Vitkunas Malcolm Dix
2006 VICTOR HARBOR
Sam Archer Zac Ladd
Matt Smith Jarrad French
2005 BACK VALLEY
Michael Taggart Jack Kirk
Patrick Taggart Georgina Edwards
2004 NORMANVILLE RED
Jack French Asha Brazier
Clinton Kenneally Jacob Brazier
Tom Shephard
2003 PORT ELLIOT
Tim Symonds Joanne Byrne
Anthony Dimauro Nicholas Camac
Taryn Guinan
2002 ENCOUNTER BAY GOLD
Ben Johnson Benjamin Shields
Cameron Shields Melissa Shields
2001 PORT ELLIOT
Ben McLachlan Tristan Rogers
Tom Aitken Josephine Daniels
2000 ENCOUNTER BAY
Kelly Roads Roan McCreath
Simon Adler Janey Fowler
1999 GOOLWA
Jamie Clapp Sam Jones
Alex Jones Scott McKenzie
1998 PORT ELLIOT BLACK
Jeremy Byrnes Stephen McLachlan
Stephen Treloar Alicia Smith
1997 HINDMARSH VALLEY
S Koehne J Walker
P Wise P Koehne
1996 GOOLWA
R Geschmay Josh Vick
P Cummings Z Mudge
1995 INMAN VALLEY
B Davis D Walter
K Ashby D Davis
1994 VICTOR HARBOR WHITE
Ben Brayford K Hartwig
Nick Osborn S Brayford
1993 YANKALILLA
J Hosking J Gardiner
K Barker B Vaughan
1992 PARAWA
M Rowlands A Rowlands
M Doyle G Haywood
J Doyle
1991 VICTOR HARBOR
G Mansbridge M Jolly
B Brayford A Kairl
1990 BACK VALLEY
A Clarke M Roach
D Ellis D Richardson
1989 INMAN VALLEY
J Basford G Martin
D Tiller K Hayman
Darren Lush K Stephens
D Field J Stephens
1988 NO COMPETITION
1987 GOOLWA
T Wright J Smart
J Wood J Philip
Kym Davis S Seeley
J Height P Cavuoto
1986 BACK VALLEY
Tara Edwards Kylie Beames
Kerryn Littlely Anne Grieves
Kym Haythorpe Elke Stephens
L Haythorpe Robert Keen
Joanne Arnold
1985 YANKALILLA
G Beech S Gabell
N Arthur M Bollmyer
J Arthur C Edwards
S Beech G Little
1984 BACK VALLEY
Michael Lynch Todd Crispin
Ian Curran Tanya Littlely
Andrew Keen Matthew Phillipps
Jason Edwards Robert Keen
 1983 MOUNT COMPASS
T Day S Adamson
G Playne L Grundy
D Adamson M Basham
C Grundy R Day
1982 VICTOR HARBOR
C Emms C Cannan
C Hutton R Davis
A Slade M Elliot
C Cooper I Croshaw
1981 VICTOR HARBOR
Craig Mann N Parker
T Vincent N Vincent
K Slade C Emms
J Cooper J Trembarth
1980 HINDMARSH VALLEY YELLOW
D Overall R Walker
L Randall T Glazbrook
S Schutz D Walker
W Threadgold A young
1979 VICTOR HARBOR
M Gregory S Dent
C Pearsons D Hutton
G Bradock M Builder
M Davis J Thomas